Život ako z filmu

July 18, 2018

Dobre zostrihané kúsky života sú ako dobrý film. Narodíme sa, rodičia sa tešia. Rastieme. Učíme sa. Dospievame a prežívame malé - veľké drámy. Objavujeme vysokoškolskú slobodu a krásy sveta. Zodpovedáme len za seba samých a bez záväzkov. Rastieme do krásy a múdrosti a hľadáme svoj vlastný Zen. Učíme sa vedieť vnímať svet aj trochu inak. A potom sa stávame samy učiteľmi. Rodia sa deti. Vidíme ako rastú, tešíme sa, bojíme o ne.

Starneme a objavujeme čaro rodného kraja a rodičovskej záhrady s vôňou hliny, keď sa sadia zemiaky a s kvetmi po celé leto. Každý vie, že čo je práca, ale treba v nej nájsť hodnotu. Cenu času, silu rúk, dedičstvo, duchovno, láska k tomu všetkému a k blízkym. Krása manželstva rodičov, život troch generácii v jednom dome. Obrovská záhrada, dedovizeň. Všetko sa spája v tom, kde sme doma.

Domov je základ a na tom sa stavia. Priatelia a škola. Mestá. Svet. Pomaly sa do nás všetko vnára a to je to aký máme život. Občas je dobré dať si otázku "Kto si?" a do odpovede nezahŕňať všetky školy, kurzy, plat a ceny. Iba čistú ľudskú hodnotu. Potom sa človek ľahšie naučí mať sám sa rád. Som šťastná, keď to viem. Aká som, aká by som chcela byť... Vnútri aj na pohľad. Musím na sebe pracovať. Rozvíjať potenciál. Aby to pekné pekne dlho vydržalo. 

 

Je super si to niekedy uvedomiť, vnímať, aký je život krásny a byť za to vďačný, že je všetko tak, ako je. Dobré filmy majú zápletky aj rozuzlenia... 

 

 Skús si pustiť Robbieho a nájsť to v sebe ;-) 

 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

Rím je dobrý nápad

September 30, 2019

O našom eko a ne-ego

July 18, 2019

Spomienky na Cote d´Azur, 2. časť

May 16, 2019

1/1
Please reload

Tags

Please reload

©2018 Miša Kastler prostredníctvom Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now