O pevnej vôli

June 28, 2018

 

 

Dlho som rozmýšľala o tom, ako sa naštartovať. Ako začať písať. Stále som nenachádzala dostatok podnetov, alebo som aj mala nejaký názor na veci, s ktorým som sa chcela podeliť, ale skrátka to písanie nešlo. A pritom je to také jednoduché. Stačí chcieť. Stačí sa rozhodnúť. Nájsť vôľu a spraviť z niečoho stereotyp, zvyk, alebo nájsť v písaní (alebo hocičom inom) formu oddychu. 

 

Presne rovnako som začínala cvičiť - bola to 50 dňová výzva, chytila som sa, zaplatila pár Eur a už to šlo. Pomaly, zo dňa na deň. Najskôr som sa musela presviedčať, ale nebola som v tom sama a to ma motivovalo. Po pár týždňoch sa z toho stala potreba - keď som nemala čas, bola v strese, alebo bola vyťažená tým, čo každý deň prichádzalo, keď som pohyb vynechala, chýbal mi. Skrátka, musela som sa hýbať. A musím do dnes.

 

Podobne to bolo aj s učením sa angličtiny. Nejako ma tá potvora vo vzdelávacom procese obišla. Už sú to asi dva roky, čo mi kamarátka ukázala šikovnú stránku, ktorá sama motivuje k učeniu jazyka. Úplne od začiatku, od nuly. Jasné, že rozprávať to nenaučí, ale slovná zásoba aj gramatika šli dopredu zo dňa na deň. Po pár mesiacoch som sa nehanbila ísť do sveta a používať získanú jazykovú výbavu. Kolobeh bežného života po návrate z dovolenky mala zomlel tak, že k angličtine sa plánujem vrátiť cez leto, po roku! Za toto sa na seba fakt hnevám. Ale taký je život, nedá sa nájsť vôľa a čas na všetko.

 

A tak ich skúšam teraz hľadať k písaniu. Skoro každý už má blog, aj ja chcem. Aj ja chcem písať. Veď je to jednoduché. Strojopis viem. Myšlienok mám plnú hlavu. Internet je každému otvorený. Klik, klik a let´s go!

 

Pozdravujem a vítam ťa na mojom blogu.

 

Ahoj :-)

 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

Rím je dobrý nápad

September 30, 2019

O našom eko a ne-ego

July 18, 2019

Spomienky na Cote d´Azur, 2. časť

May 16, 2019

1/1
Please reload

Tags

Please reload

©2018 Miša Kastler prostredníctvom Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now