Spomienky na Cote d´Azur, 2. časť

May 16, 2019

Letom svetom, na Francúzku riviéru alebo Cote d´Azur autobusom. Maratón pozostávajúci z dvoch dní cesty, troch dní putovania a spoznávania šiestich miest.

 

O Port Grimaud, Saint Tropez a Nice sa dočítate v prvej časti článku tu

 

Prelet cez Cannes

Autobus sa motal úzkymi uličkami, aby nás vysadil na okraji pomerne malého historického centra mesta, nad ktorým sa týči vrch Le Suquet. Obišli sme prístav Le Vieux a dostali sme sa priamo k modernému Palais des Festivals. Prešli sme sa po chodníku slávy s odtlačkami rúk filmových hviezd, ktoré tu zanechali stopu. Odfotili nás na mieste červeného koberca a bolo. Dnu sme sa nedostali, keďže nás nelákal hazard v kasíne. Cestou späť sme prešli popred historickú radnicu. Na Promenade de la Pantiero sme stihli svadobný pochod aj trh so starožitnosťami a umením. Ulovili sme si tu niečo pod zub a konečne sa naskytla možnosť okúsiť azúrové more na vlastnej koži. Neváhali sme! Našli sme si miesto na mestskej pláži blízko Square Mistral. Odtiaľ sme šli skoro behom do autobusu - my sme odchádzali, búrka prichádzala. Vyšlo to úplne presne. Vrátili sme sa na ubytovanie a v miestnom obchode sme nakúpili ešte posledné provensálsko-francúzske suveníry. 

 

Monako a Monte Carlo

Ráno nás čakala cesta do Monaka. S úžasom sme sledovali cestu a krajinu, a nechápali skaly, uprostred ktorých vyrástol druhý najmenší štát na svete. Kým náš autobus prekonával zákruty zvažujúcej sa cesty, my sme sa kochali výhľadmi na Prímorské Alpy a Azúrové pobrežie. Autobus nás vysadil neďaleko Oceánografického múzea,založeného princom Albertom I. a lákajúceho šiestimi tisíckami exemplárov v akváriách. Od múzea stačilo prejsť po Avenue St. Martin a prišli sme k monackému chrámu Notre Dame Immaculée, ktorý vyniká svojou výzdobou zvonka aj zvnútra. Dnu mnohých turistov láka aj spomienka na princeznú Grace a členov kráľovskej rodiny. K námestiu Place du Palais je to už len kúsok. Prišli sme sem tesne pred 12:00, preto sa oplatilo počkať na striedanie gardy. Po tomto divadle (bolo nás pozorovateľov plné námestie) sme išli v okolitých uličkách hľadať reštauráciu, kde je ešte voľné. Nebolo to ľahké, no nakoniec sa nám podarilo usadiť sa na terase talianskej tratorie, s talianskou obsluhou a výborným jedlom. S veselými čašníkmi sme si dokonca vymenili kontakty :-) 

Po obede nás čakal zostup po Rampe dela Major a cesta cez prístav do štvrti/mesta Monte Carlo. Monacký prístav bol preplnený luxusnými jachtami, pretože sa chystala dražba lodí. Hneď vedľa prístavu na Bulvári Alberta I. sme videli cieľovú čiaru okruhu F1 - Veľká cena Monaka, jedinej trasy slávnej súťaže vedúcej cez mesto. Pre zmenu nás čakalo mierne stúpanie na našej pešej túre, cesta ku slávnemu kasínu. Dovnútra sa dá ísť pozrieť aj nehazardujúcim ľuďom, no len do foajé, ďalej len v spoločenskom odeve a s úmyslom hrať. V okolí kasína sme sa pokochali výkladmi luxusných značiek, aj predvádzajúcimi sa športovými autami. Mali sme ešte niekoľko hodín, preto nás sprievodkyňa nasmerovala na pláž. Cestou sme prešli Japonskou záhradou, minuli sme výstavisko Grimaudi Forum. Pred nami bolo ešte pár hodín oddychu na pláži Larvotto. Posledný dotyk s azúrovým morom (snáď len na nejaký čas).

 

Please reload

Our Recent Posts

Rím je dobrý nápad

September 30, 2019

O našom eko a ne-ego

July 18, 2019

Spomienky na Cote d´Azur, 2. časť

May 16, 2019

1/1
Please reload

Tags

Please reload

©2018 Miša Kastler prostredníctvom Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now